top of page
logo-03.png
  • Obrázek autoraMaxmilián Guha

Quinoová kaše s jablky a chia semínky

Aktualizováno: 13. 9. 2019

Různé sladké kaše jsou moje nejobvyklejší každodenní snídaně. Někdy, když mám víc času, ráda udělám lívance, vajíčka, nebo si s Maxmiliánem zajdeme na dobrý brunch do kavárny, ale v každodenních ospalých ránech v naprosté většině volím právě kaše. Kromě klasických ovesných kaší, si ale můžeš doma vykouzlit nespočet různých jiných variant a obměn.


Připravila jsem pro tebe recept na úžasnou kaši z mojí oblíbené quinoy, která v kombinaci s jablíčkem a skořicí chutná geniálně a ještě ti dodá hromadu živin a energie do nastávajícího dne.


Na 2 porce potřebuješ:

· 120g quinoy

· 1 jablko

· 400ml rostlinného mléka

· 2 čajové lžičky kokosového oleje

· 4 polévkové lžíce javorového sirupu

· 3 čajové lžičky mleté skořice

· 4 čajové lžičky chia semínek


Tip: Nelekej se ingrediencí, jako jsou chia semínka, nebo quinoa. Vše co používám, se dá sehnat v klasických supermarketech. Podle chuti můžeš kaši na závěr posypat nasekanými ořechy


Postup:

Quinou nejprve nasyp do misky, zalij horkou vodu a necháme 5 minut odstát. Zbavíš se tak nahořklé chuti. Následně jí v sítu propláchni.


Do kastrůlku dej ohřát mléko a těsně předtím, než se začne vařit, přidej quinou. Za občasného míchání vař asi 10-15 minut do zhoustnutí.


Mezi tím si nakrájej jablko na libovolné kousky, osmaž je na kokosovém oleji. Přidej javorový sirup, vypni plotnu a nech jablka dojít a zkaramelizovat. Dej si pár kousků stranou na ozdobu.

Když kaše začne houstnout, přidej chia, skořici a hotová jablka. Pořádně míchej, aby se směs nespálila.


Hotová quinoa je měkká, ale trochu křupe. Také by měly být vidět malé, bílé klíčky.

595 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Ikony-social-6-01.png
bottom of page